Dream Cocktail | Náš rok 2017
Dream Cocktail & Academy a náš rok 2017
Maros Petrikovic, dream cocktail, barovy catering, kurzy
920
post-template-default,single,single-post,postid-920,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

Už len 7000 rokov!

Už len 7000 rokov!

“Ako ten čas letí…” je jedno z tvrdení, ktorým mnohí z nás otvárajú a uzatvárajú koncoročné rozhovory so svojimi známymi, priateľmi, rodinou a partnermi. Mám pocit akoby to bolo včera, keď som pre Vás písal naše poďakovanie a rozlúčku s rokom 2016. Takže asi áno. Ten čas naozaj letí…

Presne takto pred rokom sme sedeli u nás v kancelárii a plánovali si sny a ciele na rok 2017. Som úprimne vďačný, za všetky, ktoré sme dokázali naplniť a za všetky výzvy, ktoré sme spolu s kolegami úspešne prekonali. Aj za to ďakujem Martinovi a Alexovi!

Aj tento rok sa nám podarilo dodržať prísľub organizovania pravidelných vzdelávacích kurzov z oblasti nápojovej gastronómie, ktorých počet sa magicky zhodoval aj s rokom minulým. Bolo ich presne 47. Cca 500 absolventov našich barmanských, baristických a someliérskych kurzov si už dnes vie lepšie objednať, pripraviť, vychutnať a zhodnotiť kvality svojich obľúbených nápojov. A my sme náramne potešení, pretože nás čaká ešte náročných 7000 rokov, kým stihneme povzdelávať celé Slovensko… 🙂

Náš rok 2017 v Dream Cocktail & Academy

Ani tento rok sme neváhali a pokračovali v našom osobnom vzdelávaní, aby sme Vám boli schopní posúvať tie najnovšie zaujímavosti zo sveta nápojov. Začalo to našou celoročnou spoluprácou s magazínom InBar&Restaurant, kde sme Vám tento rok prinášali naše vedomosti o príprave filtrovanej kávy rôznymi metódami a zároveň sa Vás snažili zoznámiť s pár skvelými slovenskými pražiarmi. Máj a Jún patrili opäť cestovaniu. Alex vyrazil na týždeň do Berlína, kde sa konal CoLab, vzdelávacia a zážitková udalosť určená na spájanie kávovej komunity a jej podporu v danom meste. Koná sa každoročne na dvoch rôznych mestách Európy a veríme, že čoskoro sa dostane aj do Bratislavy. Ja som stále zaľúbený do prémiových spiritov, a tak som sadol do lietadla a odletel opačným smerom, do Arménska, domova brandy Ararat.

Počas štyroch dní plných ochutnávok, rozhovorov a workshopov sme spoznali takmer všetky tajomstvá Yerevan Brandy Company a jedného z najlepších brandy na svete. Aj vďaka tejto návšteve sme mohli organizovať degustácie a posúvať posolstvo spojené s touto značkou hosťom na plesoch, divadelných premiérach, firemných večierkoch a rôznych kultúrnych podujatiach.

Tesne na to sa pri príležitosti medzinárodnej výstavy World of Coffee konali v Budapešti baristické majstrovstvá sveta. O to viac sme sa tešili z úspechu Martina Hudáka a faktu, že prvé miesto v príprave kávových koktejlov (kategórie Coffee in Good Spirits) si odniesol práve on.

Nechýbali sme samozrejme ani na Whisky Feste v Bratislave, ani na úplne prvej Slovak Bar Show, ktorá sa uskutočnila v Banskej Bystrici. Navonok skromný projekt nás veľmi prekvapil obrovskou účasťou skvelých barmanov, baristov aj širokej verejnosti. Organizátorom touto cestou ďakujeme a držíme palce s organizáciou ďalších ročníkov, ktoré budú nepochybne ešte výnimočnejšie.

Káždý z tej stovky eventov, ktoré sme zabezpečovali, kde ste nás mohli ochutnať, bol jedinečný, výnimočný a som vďačný, ze sme mohli byť jeho súčasťou. Všetky tie svadby, netradičné večierky, školenia po celom slovensku, natáčania, golfy, výstavy… Jednoducho, rok 2017 bol krásny, no ubehol nám rýchlejšie ako sme bývali zvyknutí. A každý jeden kto pracuje v službách a gastronómii nám dá určite za pravdu. Čas v spoločnosti kvalitných drinkov a skvelých ľudí naozaj letí. Do tejto spoločnosti neodmysliteľne patria aj partneri  kurzov, vďaka ktorým môžeme našu prácu robiť ešte lepšie a týmto im ďakujeme.

Chcem vám všetkým popriať do nového roku 2018 iba to najlepšie. Veľa osobných úspechov, radosti a splnených predsavzatí. Nech vás sila, dobrá káva a kvalitné destiláty sprevádzajú s každým vašim krokom!

S pozdravom,

Maroš Petrikovič
CEO of Dream Cocktail & Academy

Tento rok naše služby mohli ochutnali aj tieto spoločnosti

Chcete sa stať barmanom, somelierom, alebo baristom? Prihláste sa na kurz.


    Mám darčekový poukaz, ktorý si chcem uplatniť

    Odoslaním prihlášky súhlasím s VOP, ktoré som si prečítal/a a porozumel/a im