Dream Cocktail | Nikola Zalovičová, Michalská Cocktail Room – High Society
622
post-template-default,single,single-post,postid-622,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

Nikola Zalovičová, Michalská Cocktail Room – High Society

Nikola Zalovičová, Michalská Cocktail Room – High Society

O nápoji:

 

Veľa ľudí sa ma pýta ako prichádzam na receptúry svojich drinkov. Každopádne moja odpoveď ich väčšinou šokuje (smiech). Napríklad môj signature cocktail som vymyslela tak, že jedno ráno som mala palacinky s čučoriedkami, ktoré milujem, tak som si povedala, že chcem cocktail s čučoriedkami. Dnes sa bavíme o High society a pred týždňom som si povedala, že už dlho som nerobila nejaký shrub. Milujem shrub! Mám doma telové mlieko, ktoré vonia po mandliach a malinách, tak momentálne pracujem na tejto kombinácii. (smiech) Neviem ako fungujú iní, no ja podľa toho, čo jem, čím sa natieram a podobne…

Prezraď nám niečo o svojich barových začiatkoch…

Začínala som ako čašníčka v Steps-e. Jedinou myšlienkou bolo zarobiť si peniaze sama a nepýtať ich od rodičov. Môj prirodzený záujem ich zaujal a nakoniec si ma vybrali a dali mi šancu za barom, kde som sa začala venovať spiritom, koktejlom a objavovať tento obor hlbšie. Vydržala som tu 4 roky a naučila sa väčšinu vecí, ktoré dnes ovládam, za čo budem navždy vďačná.

Aké to je byť ženou za barovým pultom?

Náročné. Baví ma práca s ľuďmi, starať sa o nich, spríjemňovať im večer. Vždy som svoju prácu brala ako fakt, že sa idem zabávať s nimi. No žena za barom má milión nevýhod. Stále musím mužom niečo dokazovať. Častokrát mi to už príde až smiešne, keď som za barom a pán mi povie, že potrebuje poradiť, či by som bola taká láskavá a zavolala barmana… (smiech) Spočiatku som mala často strach a bloky, keď som mala niekoho na bare, kto ma sledoval pri práci. Stále som premýšlala, či robím všetko dobre. No dnes si už verím a dokážem byť suverénna.

Čo rada popíja cocktailová barmanka?

Nie som koktejlové dievča. Ak pijem koktejl, tak nejakú klasiku typu Old-fashioned alebo Sazerac. Poprípade Jameson. Veľa Jamesonu! (smiech)

Žiješ tu a teraz, alebo už vieš kam budú tvoje ďalšie kroky smerovať?

Práca s ľuďmi ma robí šťastnou. Preto žijem súčastnosťou. Teším sa z toho, čo mám a z ľudí okolo mňa. Každopádne určite sú isté oporné body, ktorých sa držím a verím, že sa v budúcnosti naplnia.


 

Receptúra na High Society od Nicol Zalavičovej

4cl Tanqueray n.10

2cl Campari infúzované jahodami

5cl grepovo-broskyňový shrub

Chcete sa stať barmanom, somelierom, alebo baristom? Prihláste sa na kurz.


    Mám darčekový poukaz, ktorý si chcem uplatniť

    Odoslaním prihlášky súhlasím s VOP, ktoré som si prečítal/a a porozumel/a im