Dream Cocktail | Kurz Filtrovanej kávy
647
courses-template-default,single,single-courses,postid-647,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
Príprava chemexu

Kurz Filtrovanej kávy

Kurz Filtrovanej kávy

Tento jednodňový intenzívny kurz je zameraný na prípravu alternatívnych metód kávových nápojov. Kurz je určený pre nadšencov, milovníkov kávy, ale aj baristov, ktorí si chcú prehĺbiť poznatky zo sveta filtrovaných káv. Dozviete sa množstvo informácií o kvalite vody, ako hlavnej zložky každého kávového nápoja.

 

Dominantnou stránkou kurzu je praktická časť, pozostávajúca zo senzorickej časti, kde si otestujeme vnímanie základných aróm a chutí a riadenej degustácie s 5 -10 rôznymi druhmi kávy. Počas degustácie si vysvetlíme všetky parametre, ktoré vplývajú na výsledný chuťový profil každej vybranej kávy ako je odroda, terroir, spracovanie, kondícia zrna a praženie.

 

Na tomto kurze sa naučíte:

– rozoznávať rôzne arómy a chute,

– objavíte svet degustácie, ako si jednoducho pripraviť cupping doma, či v kaviarni

– ako porovnávať chute kávy podľa presne definovaných kritérií

– aká je dôležitá kvalita vody, ako zistiť jej kvalitu a ako ju správne odmerať

– správne postupy v príprave vybraných metód

 

Budeme pracovať s čerstvo praženou výberovou kávou od lokálnych slovenských pražiarní a pomocou nich si v praxi vyskúšame úspešné recepty na prípravu tzv. “ pour over “ metódy za použitia vody s rôznym obsahom minerálnych látok. Budete mať možnosť pracovať s profesionálnymi pomôckami, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou každej modernej výberovej kaviarne, či domácnosti. Tento kurz prebieha v moderných školiacich priestoroch našej spoločnosti v Bratislave.

 

Cieľom kurzu je utriediť si vedomosti v danej problematike, získať nové informácie a osvojiť si správne techniky jednotlivých metód pod vedením skúseného lektora. Kurz je ukončený záverečnou skúškou, ktorá pozostáva z praktickej časti. Úspešný absolvent získa certifikát v slovenskom a anglickom jazyku.

 

Vo výsledku si domov prinesiete veľa nových zážitkov a skúseností a ako bonus si sami na sebe otestujete aké citlivé je vaše senzorické vnímanie základných aróm a chutí.

 

Cena kurzu zahŕňa:

  • Certifikát o absolvovaní kurzu v slovenskom a anglickom jazyku
  • prenájom priestorov, výuku s lektorom – baristom, učebné materiály, odbornú literatúru a časopisy
  • výberovú kávu, pomôcky a potrebné suroviny na prípravu vybraných receptov, pitný režim

 

Najbližšie termíny kurzu Filtrovanej kávy:

29.10.2023, nedeľa, 13.00 – 18.00, Bratislava – obsadené

 

Prihláška na kurz:


    Mám darčekový poukaz, ktorý si chcem uplatniť

    Odoslaním prihlášky súhlasím s VOP, ktoré som si prečítal/a a porozumel/a im